Околу 1D.

1D авто корпорација лоцира во Јужна Кина Гуанг Џоу Сити, тоа беше пронајдено во 2010 година со експертиза извоз искуство во делови на моторот, компанијата е посветена на клипот, лагер, прстен асит и трговска заптивка, моторни лежишта, spark / glow приклучоци, масло за масло итн.   

Горди сме што сме кинески три-три клипни и прстени производител, кој заеднички со Тојота, Mitsubishi и Isuzu OEM снабдувачки синџир.


1D компанија стратешка предност се фокусира на подолу:

1. Силни истражувања& Развивање на техника: Конфигурирајте повеќе од 1600 модели на моторот и 32 производни линии, дневен излез капацитет 40.000 парчиња клипот, 200.000 парчиња клипен прстен.

2. Објект& Сертификати: Опремен светски водечки Bosch / Siemens машини, Јапонија NPR технологија и 170 квалификувани обучени техничари, CCIP слој, ISO / TSL6949-2002, ISO-2015 одобрен и др.

3. Карго Логистичка погодност& Доволно подготвени акции: изгради фабрика складиште база во Јужна Кина Гуангжу Сити, со цел брзо да реагираат на пазарот информации и потребите на клиентите.

4. Ориентирани на пазарот& Услуга на клиенти: Отворете директна продавница и трговска канцеларија, остварувајте ги клиентите со "секоја мала помош" по продажбата на услуги.

ШТО ИМА НОВО

1D авто делови е производителот на авто делови фокусиран на делови од моторот.

Најдобриот квалитет главен лого за најдобар квалитет на фабрика
Најдобриот квалитет главен лого за најдобар квалитет на фабрика
1d најдобар квалитет главната фабрика, објект& Сертификати: Опремен светски водечки Bosch / Siemens машини
Најдобра фабрика за квалитет
Најдобра фабрика за квалитет
1D големопродажба Wather со добра цена - 1D, Јапонија NPR технологија и 170 квалификувани обучени техничари, CCIP слој, ISO / TSL6949-2002, ISO-2015 одобрен и др.1d најдобар квалитет Wather фабрика, товарна логистика погодност& доволно подготвена акции
Висококвалитетен сјај приклучок на големо -. 1D авто делови СД, ООД.
Висококвалитетен сјај приклучок на големо -. 1D авто делови СД, ООД.
1D Висококвалитетен сјај приклучок на големо -.. 1D авто делови СД, Ltd, Јапонија технологија НПР и 170 се квалификува обучени техничари, CCIP слој, ISO / TSl6949-2002, ISO-2015 одобрен и др.
Најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка
Најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка
1d најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка, објект& Сертификати: Опремен светски водечки Bosch / Siemens машини
Најдобар квалитет на клипната фабрика
Најдобар квалитет на клипната фабрика
1d најдобар квалитет на клипот фабрика, објект& Сертификати: Опремен светски водечки Bosch / Siemens машини
Најдобрите клипот Фабрика Цена - 1D
Најдобрите клипот Фабрика Цена - 1D
1D најдобар клипот Фабрика Цена - 1D, објектот& сертификати: Опремени водечки светски Bosch / Siemens машини
Нашите производи

Професионални производители на авто делови за делови за автомобили за повеќе од 11 години.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Професионални производители на клипни прстен

Професионални производители на клипни прстен

1. Toyota, Honda, Suzuki, Dafa и Nissan бензински мотори го усвојува првиот црвен оксидациски челик прстен, надворешен круг хромирани, втората легура, NPR облик голем бран или rik wavelet форма комбиниран масло прстен, бронза или црна, секој прстен е прскал Со код на боја (црвена, жолта и сина) и тип T или N, секој прстен е испрскан со код на боја (црвена, жолта и сина)2. Mitsubishi, Nissan, Toyota, дизел мотори ја усвојуваат првата црвена оксидација, надворешниот круг хромиран, средна светла линија, второто нодуларно железо, надворешниот хромиран, агол на аголна линија, третиот нафтен прстен, нитарска мала дупка спирален потпирач прстен; Секој прстен спреј боја код (црвена, жолта и сина)3. Isuzu дизел мотор го усвојува оригиналниот процес, три странични облоги или четири странични позлата, површински третман на нафта прстен и голем дупка нафта прстен, и polytetrafluoroorеетилен процес за пролет. Тип Т или Н, секој прстен код за спреј (црвена, жолта и сина)
Најдобар целосен снабдувач на заптивки

Најдобар целосен снабдувач на заптивки

Најдобар полн снабдувач на заптивки.Тестирањето на производот редовно се спроведува за да се обезбеди висок квалитет.
Клип

Клип

е високо препорачливо за него.
Професионални производители на свеќички

Професионални производители на свеќички

Професионални производители на свеќички.Подобрувањето на услугата на ќе го олесни подобрувањето на имиџот на брендот.
Висок квалитет на глава за заптивки на големо - 1D авто делови

Висок квалитет на глава за заптивки на големо - 1D авто делови

Улогата на заптивката е крадена, е еластичниот елемент на печат помеѓу цилиндарниот блок и главата на цилиндерот, кој се користи за да се спречи гас со висок притисок, масло за подмачкување и течноста за ладење и така натаму.1D авто делови CO., LTD. Висококвалитетен заптивка на големо - 1D Auto делови CO., LTD.
Intro на употреба на Panty Liners 1D Auto делови CO., LTD.

Intro на употреба на Panty Liners 1D Auto делови CO., LTD.

Цилиндричниот лагер е цилиндричен дел, поставен во дупката на цилиндерот на телото, а фиксиран од главата на цилиндерот. Клипот го прави движењето на возот во внатрешната дупка и водата за ладење е обезбедена однадвор. Функцијата на цилиндерот е:1. Цилиндричниот работен простор е формиран заедно со главата на цилиндар и клипот.2. Цилиндричен лагер на цилиндричен клип дизел мотор мечки клипот страничен удар и станува водство на реципрочен движење на клипот.3. Префрлете ја топлината на клипот со склопување и самите до водата за ладење за да работи на соодветна температура.4. Цилиндерот ракав на двотактен дизел мотор е наредено со приклучок за воздух, кој е отворен и затворен со клипот за да се реализира дистрибуцијата на воздухот.1D авто делови CO., LTD. Intro на употреба на Panty Liners 1D Auto делови CO., LTD.
Најдобра 4D33 клип Mitsubishi снабдувач

Најдобра 4D33 клип Mitsubishi снабдувач

Alfin Fuso Truck Mitsubishi 4d33 Делови за дизел мотор клипот 108mm за Me013312 Me016896Ние го следиме 1D принципот: висококвалитетен производ, прв клиент. Нашите производи се во Јапонија технологија и тајвански потекло.4D33 е еден од најраспространетите модели. И квалитетот на нашите производи е препознаен од многу клиенти. Ние не сме најдобри, но ние нудиме токму она што ви треба.Добредојдовте да контактирате со нас и да започнете со нашата прва соработка.1D авто делови CO., LTD. Најдобра 4D33 клип Mitsubishi снабдувач
Intro до главниот лежиште 1d Auto делови CO., LTD.

Intro до главниот лежиште 1d Auto делови CO., LTD.

Главно лежиште1D авто делови CO., LTD. Intro до главниот лежиште 1d Auto делови CO., LTD.

Пазарен канал

Ако не можете да најдете било какви производи надвор од полиците погодни за проектот, нека професионална услуга за прилагодување на пепелта ви помогне да ги добиете вашите идеални производи во рок од 7 дена без да ги жртвувате временските предности или прилагодувачките предности. Производска прецизност: Користењето на најсовремената технологија за дизајнирање и производство на производи обезбедува клиентите да добијат најпрецизни производи.


1. Испитување: Клиентите го кажуваат саканиот фактор на форма, спецификации за ефикасност, животниот циклус и барањата за усогласеност.

2. Дизајн: Дизајнерскиот тим е вклучен од почетокот на проектот за да ги обезбеди најдобрите дизајнирани производи за да одговараат на потребите на клиентите.

Кооперативни клиенти

1D авто делови е производителот на авто делови фокусиран на делови од моторот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Мотор вентил

Мотор вентил

Производот игра важна улога во широк спектар на апликации во индустријата.
СВЕЌИЦА

СВЕЌИЦА

Палењето брзо, долг живот до 120.000 километри
Најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка

Најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка

Целосно заптивка.Силна отпорност на корозија, притисок, топлина и отпорност на корозија1D авто делови CO., LTD. Најдобар квалитет целосна фабрика за заптивка
Случај 04.

Случај 04.

1D авто делови е производителот на авто делови фокусиран на делови од моторот.
Сите прашања, pls нè пишува
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски